REGATA MAJSKI TURNIR GRADOVA BELIŠĆE 2012

regata-600x450Belišćani ekipno treći. U nedjelju je kod Mosta 107. brigade HV-a održana 43. Regata „Majski turnir gradova Belišće 2012“. Tradicionalna regata koja se organizira prve nedjelje nakon Dana grada Belišća (1. svibnja), ove je godine okupila kajakaše i kanuiste iz sedam klubova iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Nakon 17 utrka, prvo mjesto ekipno pripalo je KKK „Marsonia“ Slavonski Brod sa 125 bodova, drugo mjesto osvojili su natjecatelji iz KKK „Hariz Suljić“ Brčko sa 120 bodova, treći su bili domaćini, KK „Belišće“ s 82 boda, na četvrtom mjestu je završio KKK „Kupa“ Petrinja (63 boda), na petom KKK „Matija Ljubek“ Zagreb (59 bodova), šesti su bili natjecatelji iz KKK „Oriolik“ Slavonski Kobaš (54 boda), a na sedmom mjestu su završili kajakaši i kanuisti iz KKK „Jarun“ Zagreb (53 boda). Belišćani su se medaljama okitili u nekoliko kategorija. Srebro su osvojile seniorke Sudar i Jelkić (K2 – 500 m), junior Petar Ivić (C1 – 500 m), juniori Ivić i Lukačević (C2 – 500 m), te kadeti Krznarić i Štokić (K2 – 500 m). Brončane medalje pripale su seniorima Habusu i Vincetiću (C2 – 500 m) i seniorki Matei Jelkić (K1 – 500 m). Medalje i pehare najbioljim kajakašima i kanuistima uručili su predsjednik Kajak kluba Belišće Stjepan Krznarić i predsjednik Zajednice športskih udruga grada Belišća Branko Kaptalan. Monika Đogaš Potpis: Ekipni pobjednici 43. regate